Stop ZUS

„Chodzi o organizowanie się ludzi wokół idei, uporczywe, trwałe, konsekwentne, nieustępliwe, dobrze zorganizowane. Właściwe dla Syndromu M.

Informacje

stop_zus

„Politycy planują drastyczne podniesienie składki ZUS dla przedsiębiorców. Mamy zamiar walczyć nie tylko o zaniechanie prac nad podwyżką ZUSu ale również o stworzenie uczciwych warunków prowadzenia działalności gosp. w Polsce.

 Opis

Politycy oraz związkowcy planują drastyczne podniesienie składki ZUS płaconej przez samozatrudnionych. Sładka tylko na ubezpieczenie społeczne ma wynosić od 400 do nawet 2400 zł .Wejście w życie tej propozycji oznaczać będzie drastyczny wzrost biedy oraz bezrobocia. Doprowadzi też do upadku wiele małych i średnich przedsiębiorstw pozbawiając w ten sposób środków do życia nie tylko właściciela i jego rodzinę ale również pracowników których zatrudniał. Tylko od nas przedsiębiorców zależy czy uda nam się zjednoczyć i wspólnie walczyć o nasze prawa.

Mamy zamiar walczyć nie tylko o zaniechanie prac nad podwyżką ZUSu ale również o stworzenie uczciwych warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Przedsiębiorcy oraz ich rodziny to liczna grupa kilku milionów osób niestety politycy wcale się z nami nie liczą .Prowadzi to do tego że coraz mocniej podwyższa się nam podatki np. żeby sfinansować (kosztujące kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie) niebotyczne przywileje innych grup zawodowych. Naszym celem jest stworzenie silnej grupy nacisku na polityków i walka o nasze prawa .Właśnie po to powstała ta strona.Ma ona charakter obywatelskiego ruchu społecznościowego i może poprzeć nas każdy kto uważa nasze argumenty za słuszne.
Obywatelska akcja STOP ZUS powstała kilka miesięcy temu jako spontaniczny protest obywateli ( nie tylko przedsiębiorców ) przeciwko uzależnieniu Zus od dochodów przedsiębiorców co oznacza podwyżkę Zusu dla ponad 70% z nich.
Nasz obywatelski protest błyskawicznie się rozwija . Nahttps://www.facebook.com/STOPZUS popiera nas już ponad 7.000 osób . W ostatnim czasie ta liczba szybko wzrasta gdyż kilka tygodni temu o naszej akcji pisały wszystkie najważniejsze portale . Pozwolimy sobie przytoczyć kilkanaście odnośników do stron z publikacjami na temat naszej akcji.

DZIENNIK POLSKI
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/kraj/1221816-biznesmen-w-smietniku.html,,0:pag:2#nav0
wprost.pl
http://www.wprost.pl/ar/322076/Rzad-przeprowadza-zamach-na-firmy-Biznesmeni-alarmuja-skonczymy-na-smietniku/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wprost-wydarzenia+%28Wydarzenia+Wprost+24%29http%3A%2F%2Fforsal.pl%2Fartykuly%2F616832%2Cbiznesmen_w_smietniku_czyli_akcja_stop_zus.html
TVP INFO
http://tvp.info/informacje/biznes/biznesmen-grzebiacy-w-smietniku/7359561
Wp.pl
http://praca.wp.pl/title,Biznesmen-skonczy-grzebiac-w-smietniku,wid,14482582,wiadomosc.html
Interia.pl
http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/uzaleznia-skladki-od-dochodow-70-proc-zaplaci-wiecej,1795634,4199
Polskie Radio
http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/603490,ZUS-dobije-przedsiebiorczosc
Info.wiara.pl
http://info.wiara.pl/doc/1154064.Przedsiebiorcy-organizuja-akcje-STOP-ZUS
Dziennik Polski
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/aktualnosci/kraj/1221816-biznesmen-w-smietniku.html,,0:pag:2#nav0
Forbes.pl
http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/wydarzenia/przedsiebiorcy-protestuja—stopzus,26948,1
Wykop.pl
http://www.wykop.pl/link/1137123/biznesmen-w-smietniku/
http://www.portal.regiopraca.pl/portal/porady/zus/przedsiebiorcy-zaplaca-wyzszy-zus-zniszczy-gospodarke

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Przedsiebiorcow-trzeba-zwolnic-z-placenia-ZUS-2566564.html
nowyekran.pl
http://szymowski.nowyekran.pl/post/74776,poprzyjmy-wszyscy-akcje-stopzus

To my ujawniliśmy po krótkim „śledztwie” ,że ogłoszenie o pracy za 2,40 brutto to niewiarygodny anonim w dodatku usunięty przez admina zaledwie po kilkunastu godzinach .Dzięki temu powstał artykuł w portalu Natemat :
http://natemat.pl/83153,czy-ogloszenie-o-prace-ktore-oburzylo-cala-polske-jest-prawdziwe-poznajcie-prawde-o-pracy-za-2-40-zlotych-za-godzine
http://praca.wp.pl/title,240-zl-brutto-za-godzine-Polska-nabita-w-butelke-przez-internetowy-zart,wid,16200672,wiadomosc.html

Patronat medialny nad akcją Stop podwyżce Zus dla przedsiębiorców objął bezpłatny miesięcznik dla biznesu 4biznes. Artykuł dotyczący naszej akcji znajduje się na siódmej stronie miesięcznika. Poniżej podajemy link do artykułu. .
http://www.4biznes.eu/archiwum/4Biznes_maj1.pdf.
Magazyn w wersji drukowanej ( bezpłatnie) trafi do wielu przedsiębiorców oraz będzie dostępny w bankach ,urzędach, cechach itp.
Symbolem akcji STOP ZUS jest człowiek grzebiący w śmietniku – tak naszym zdaniem, skończą przedsiębiorcy i ich pracownicy, jeśli politycy wprowadzą zapowiadane przez nich zmiany.

P.S. Partie Twój Ruch oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej tak się przestraszyły naszych merytorycznych wpisów ,że zastosowały wobec naszej akcji cenzurę prewencyjną wydając zakaz komentowania czegokolwiek na ich Facebookach.”

źródło: https://www.facebook.com/STOPZUS

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.