Portal sluzbacywilna.info.pl

log2016Portal sluzbacywilna.info.pl powstał w roku 2010. Utworzony i od sześciu lat prowadzony całkowicie spontanicznie,  na bazie doświadczeń zebranych na zaprzyjaźnionym forum https://www.sluzba-cywilna.pl/forum/ Tam się poznali ludzie, którzy przewijali się przez skład redakcji. Podstawowym celem który sobie stawialiśmy było zbudowanie faktycznie działającej wśród urzędników sieci – networkingu, pozwalającej znaleźć specjalistę który umie doradzić lub odpowiedzieć na pytanie nawet jeśli pracuje na drugim końcu Polski albo we współpracy z innymi znaleźć odpowiedź. I to się udało. Na portalu mamy już przeszło 1500 artykułów, stanowiących sporą bazę wiedzy.

To, czego nie planowaliśmy, a przyszło samo z siebie to możliwość zadawania pytań ważnym osobom. I uzyskiwania odpowiedzi. Prasa to potęga – po sześciu latach rozumiem to zdanie doskonale. Prawo prasowe pozwala docierać tam, gdzie inaczej jest to absolutnie niemożliwe. Zwłaszcza dla urzędnika na samym dole hierarchii.

Przez te sześć lat skład redakcji nie był stały. Rok temu nagle zmarł Wojtek Jaworski, który był sercem tej strony. Odkąd Go nie ma jest znacznie trudniej – ale wciąż są ludzie, którzy nie pozwalają się poddać.

Portal powstał – bo był potrzebny. Może była w e-przestrzeni taka portalokształtna dziura, w którą się wpasował. Od sześciu lat niezmiennie prowadzony jest przez wolontariuszy. Nie jest komercyjny – na stronie nie ma nawet reklam. Nie zarabiamy na nim. Piszemy o wszystkim co może pomóc urzędnikom w codziennej pracy – przedstawiamy ciekawe rozwiązania i interesujących ludzi. Budujące jest to, że nigdy nikt z naszych rozmówców nie wycofał się z publikacji przez brak wynagrodzenia. Może to jednak nieprawda, że Polacy to interesowny naród?

Pomagamy w konkretnych sprawach, w tym pracowniczych. Zależy nam na tym, żeby służba cywilna była profesjonalna, ale i żeby ludzie wykonujący tę pracę byli szanowani. Spotykamy się dość często z pytaniem; „dlaczego to robicie?”. Odpowiedź jest tylko jedna: ponieważ trzeba to robić.

Agnieszka Kaniecka

Administrator www.sluzbacywilna.info.pl

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.