Ośrodek Infobrokerstwa Systemowego w Warszawie

 

  Zapadły ostateczne decyzje o powstaniu Ośrodka Infobrokerstwa Systemowego przy Centrum Badań Ewaluacyjnych i Prognostycznych /Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie/.

            Centrum zarządzane jest przez Prof. dr hab. Lecha W. Zachera. Natomiast kierownictwo OIS powierzono dr Tadeuszowi Wojewódzkiemu.

            Utworzenie OIS jest kolejnym, ważkim wydarzeniem w dziedzinie infobrokerstwa. Przyśpieszy prace badawcze oraz procesy towarzyszące upowszechnianiu procedur infobrokerskich, szczególnie w metodykach pracy zespołów projektowych. Standaryzację tych procedur OIS traktuje jako priorytetowe zadanie, które oprócz edukacji i upowszechniania dobrych praktyk wypełniać będą program działalności ośrodka. Ośrodek Infobrokerstwa Systemowego prowadzić będzie działalność badawczą, edukacyjną, doradczo- szkoleniową.

            Nawiązana została współpraca z firmami konsultacyjno- doradczymi, w których przeprowadzono audyty infobrokerskie oraz wprowadzono procedury IS w zarządzaniu wiedzą. Zastosowaniem procedur infobrokerskich zainteresowany jest holding w Obwodzie Kaliningradzkim, który jest w trakcie organizacji centrum szkoleniowo- edukacyjnego z programem wykorzystującym metodyki pracy zespołów projektowych oraz IS. 

            Powołanie OIS było okazją do dyskusji na temat społeczeństwa informacyjnego i roli, jaką infobrokerstwo odrywa w „technologii wiedzy” jako finalnym produkcie organizacji w XXI wieku. Zarówno dyskusja, jak i poruszone w niej zagadnienia stanowić będą przedmiot oddzielnych, prasowych doniesień oraz  komentarzy.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.