O infobrokerstwie – słów zaledwie kilka

Są takie takie zawody, których obecność w firmie nie dziwi. Należy do nich prawnik, księgowy czy finansista, informatyk, handlowiec itd. Każdy z nich zajmuje się czymś konkretnym, ważnych i dla większości z nas zrozumiałym. Bez tych specjalistów mielibyśmy kłopoty (jeszcze większe niż mamy) prawne, księgowo -finansowe, informatyczne, marketingowe itd.

INFOBROKER  w naszej firmie
INFOBROKER w naszej firmie

A skoro już o kłopotach mowa, to które powtarzają się najczęściej? Z czym radzimy sobie coraz trudniej? Co zabiera nam coraz więcej czasu?

Dotarcie do właściwych informacji, do danych, do wiedzy pewnej, aktualnej, najbardziej wartościowej. Takiej, która zapewni nam komfort podejmowania decyzji najlepszej z możliwych. Decyzji poprawnej merytorycznie. Nie tylko zgodnej z prawem, ale zgodnej ze stanem wiedzy w dziedzinie, której ona dotyczy. O takich decyzjach mówimy, że są mądre. Im ich więcej, tym życie jest łatwiejsze, mniej nerwowe, bardziej zrozumiałe, przewidywalne.

Skoro tak ważna jest to dziedzina – to kto, z naszego najbliższego otoczenia – specjalizuje się w niej? Kto wie jak procesjonalnie zajmować się danymi, informacja, wiedzą?  Kto rozpoznaje nasze potrzeby w tym zakresie? Kto dostarcza na nasze stanowiska pracy takie informacje, które są nam tutaj i teraz potrzebne, taką wiedzę, w oparciu o którą możemy podejmować rozsądne, mądre decyzje?

Tymi specjalistami są infobrokerzy. A dziedziną wiedzy porządkującą doświadczenia zebrane w tym zakresie oraz wspierającą zadania infobrokerskie – jest infobrokerstwo. O infobrokerach mówi się, że to zawód niedalekiej przyszłości. Że taka specjalizacja już w 2020 roku będzie jedną z powszechniejszych i najbardziej poszukiwanych. Póki co trudno znaleźć infobrokera w najbliższym sąsiedztwie. Z myślą o ich wyręczaniu – choćby w pewnym tylko zakresie oraz promocji tej ważkiej specjalności oraz wsparciu edukacji w tym zakresie – powstało www.infobrokerstwo.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.