O czym jest www.infobrokerstwo.pl i jaki panuje tutaj porządek?

Strona jest o jakości informacji, wiedzy.

Mówmy o jakości informacji i wiedzy – w kontekście, od którego zależy. A zależy przede wszystkim od  sposobu myślenia. Głównie zajmujemy się tym, jak myślą organizacje: rząd, media, administracja, konkretne firmy. Sposób myślenia  uważamy za najważniejszy czynnik – warunkujący nasze życie prywatne i społeczne. Dlatego mówimy, że to jest czynnik krytyczny jakości życia społecznego, naszego dobrobytu, poziomu życia, jego komfortu.

Sposób myślenia staramy się analizować w sterylnych intelektualnie i emocjonalnie warunkach. Bez emocji i ze świadomością własnych dogmatów oraz ograniczeń.

Nie pretendujemy do roli mędrców. Pokazujemy jedynie różnice między sposobem myślenia – jaki deklarują nasi aktorzy sceny politycznej, administracyjnej, przedsiębiorczości – a jaki respektują  – czyli realnie stosują ci sami aktorzy – w codziennej praktyce zawodowej . 

  Ważne są jeszcze dwa dopowiedzenia:

  • mówimy  wprawdzie o zachowaniach konkretnych ludzi (aktorów), ale interesuje nas sposób myślenia sceny, na której grają opisywani aktorzy (firmy, organizacji)
  • sposób interpretacji tego, co się dzieje na tej scenie – nazywamy  MSE™ – gdyż tak nazwaliśmy całą metodykę diagnozowania sposobów myślenia oraz strategii zmian w tym zakresie.

Tyle o idei, a jak jesteśmy zorganizowani?

Dla potrzeb codzienności najbardziej przydatne jest poznawanie przykładów pokazujących, jak w praktyce stosujemy  MSE™. To są materiały takie, jak te poniżej zamieszczane w bloku AKTUALNOŚCI:

Wszystkie materaiały przedstawiamy w postaci tzw. kwantów wiedzy. Są to porcje wiedzy odpowiadające na konkretne pytania. W normalnych warunkach prezentacja kwantów zaczyna się od METRYCZKI, po niej jest CYTAT ,a na końcu ASOCJACJE – czyli nasze skojarzenia cytowanej treści z problemem, jaki mamy do rozwiązania. W Aktualnościach kwanty prezentujemy – od końca, czyli od Asocjacji. Dlaczego? Gdyż Asocjacje są zawsze najbardziej interesujące.

Nasze produkty znakujemy naszym logo
Nasze produkty znakujemy naszym logo

 Oprócz tego – dla zainteresowanych poznaniem samego MSE™ – jest cała masa materiałów pokazujących różne obszary i aspekty tego narzędzia. Ta tematyka mieści się w  blokach zgromadzonych pod hasłem INFOBROKERSTWO. Do czego mogą być przydatne? Piszemy o tym w naszej ofercie, w kontakcie do nas i w prezentacjach multimedialnych. MSE™ – to szansa na nowe kompetencje – informacyjne, komunikacyjne – potrzebne w XXI wieku zawsze i wszędzie.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.