Mind Maper a kreatywne myślenie.

060202_1800_JW850108_v02  Mind Maper a kreatywne myślenie.
PROBLEM: Czy Mind Maper pomaga w rozbudowie kreatywnego myślenia?
SŁOWA KLUCZE: kreatywne myślenie,
ODBIORCA: społeczeństwo informacyjne
CYTAT: „Od wielu lat znane są różne techniki wspomagające kreatywność myślenia. Jedną z nich jest właśnie Mind Maping. Do niedawna do tworzenia do tzw. Mind Mapingu wystarczał ołówek i kartka papieru. Okazało się jednak, że komputery również mogą być bardzo pomocne [LEJ2002].Powstało wiele programów wspomagających kreatywne myślenie. Część z nich przeznaczona jest dla wybranych grup zawodowych, np. pisarzy, jednak niektóre mają szersze zastosowanie. Niestety, popularność tych programów jest jeszcze daleka od tej, na jaką zasługują”.
ŹRÓDŁO: http://www.e-informatyka.pl/
KOMENTARZ: Trzeba jasno i stanowczo odpowiedzieć na pytanie czy Mind Maping pomaga w rozbudowie naszego myślenia? Tak!!! Dlatego, że mapowanie czyli uszeregowanie naszych wiadomości (naszej dotychczasowej wiedzy) jest ważne nie tylko dla nas samych, ale i ludzi, z którymi utrzymujemy kontakty zawodowe i prywatne. Gdy będziemy mieli uszeregowane nasze wiadomości to po pierwsze w pracy będziemy mieli porządek, a dwa jeśli koś poprosi nas o pomoc to swoim ogromnym doświadczeniem będziemy mogli pomóc,   ponieważ poprzez zbieranie informacji lub kolejnych przydatnych wiadomości zapamiętujemy je, a co za tym idzie nasze doświadczenie powiększa się. Mapowanie wiedzy to nie tylko bezmyślne przelewanie wiadomości –  kiedyś na kartki, a teraz na nasze komputery- ale co ważniejsze utrwalenie naszej wiedzy. Korzystanie z takich programów jakim jest Mind Maper nie ogranicza naszych możliwości, wręcz przeciwnie pobudza nasz umysł do dalszego działania. Wiedza to nie tylko suche fakty, których uczyliśmy się przez całe życie, ale też umiejętność dobrego szukania wiadomości w książkach, również i w programie do tego stworzonym czyli Mind Maperze.
Gdy korzystamy z takich programów jak Mind Maper poszerzamy nasze horyzonty na nowe oprogramowania, to dzięki temu zbliżamy się wielkimi krokami do społeczeństwa informacyjnego. Jeszcze nie tak dawno korzystanie z takich programów i programów podobnych Mind Maperowi było ograniczone i dostępne tylko ludziom ściśle związanym z informatyką, ale to już historia, ponieważ społeczeństwo ma pewnego rodzaju głód na wiedzę łatwo dostępną i łatwo przyswajalną, a Mind Maper spełnia obydwa wymagania.

AUTOR: Jakub Wójtowicz  j_bachus_w@op.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.