Metodyka Syndromiczna po raz pierwszy

            W dniach 14-15 grudnia 2009 roku w gmachu Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku miejsce miała Międzynarodowa Konferencja INNO3city, promująca przedsiębiorczość, innowacyjność i kreatywność na Pomorzu. Organizatorom udało się zapewnić udział w konferencji światowej sławy ekspertów: naukowców, przedsiębiorców, wynalazców. Obecni byli goście z całej Polski. Jak bardzo dopisali uczestnicy świadczyć może liczba przekraczająca 600 osób.

Infobrokerstwo prezentowane  w części diagnostycznej - syndromy barier mentalnych

 

             Prezentacje można pobrać ze strony: http://www.innopomorze.pl/podsumowanie-konferencji-inno3city.html

            Miło nam poinformować, że do grona prelegentów zaproszony został dr Tadeusz Wojewódzki. Z relacji dziennikarza Radia Gdańsk, Tomasza Galińskiego wynika,  że „Według uczestników panelu naukowego, przeszkodą dla innowacyjności może być rozbudowana biurokracja, w Polsce jednak duży problem stanowi nasza mentalność, na co zwracał także uwagę w swoim wystąpieniu dr Tadeusz Wojewódzki, Menedżer Procesów Informacyjnych. Ekspert kładł szczególny nacisk na „kulturę projektową”, twierdząc, że płaszczyzna projektowa jest najlepszym obecnie sposobem na prowadzenie projektów innowacyjnych, kiedy projekt jest prowadzony we współpracy z różnymi od siebie organizacjami, jak np. uczelnia i firma. Istotna jest również odpowiednia metodyka zarządzania standardami.”

Międzynarodowy panel ekspertów

            Wspomniana prelekcja była pierwszą publiczną prezentacją fragmentów Metodyki syndromicznej  autorstwa dr Tadeusza Wojewódzkiego. Metodyka wywołała duże zainteresowanie poważnych firm. Finalizowane są w tej chwili porozumienia o formule wdrożenia metodyki na dużą skalę.

             Metodyka syndromiczna jest produktem stworzonym w klimacie intelektualnym PRINCE2, uwzględniającym najnowsze tendencje rozwojowe tej metodyki. Stanowi kontynuację obszaru zainteresowań infobrokerstwa systemowego.

 Zdjęcia udostępnione za zgodą JOCKER studio www.jockerparty.com

Comments

comments

One Reply to “Metodyka Syndromiczna po raz pierwszy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.