Jak założyć własną firmę bez pieniędzy?

2008-02-22 07:17_TW480302_v01_ KWANT_ Jak założyć własną firmę bez pieniędzy?

Problem: Jak zrealizować swój pomysł bez pieniędzy?
Słowa klucze: pomysł _ realizacja_ brak funduszy_ venture capital
Temat: Jak zrealizować swój pomysł?
Dla kogo? Zespół Projektowy Przedsiębiorczość
Na kiedy?: stale- edu
ŹRODŁO : http://www.szkocja.net/artykuly/art.aspx?id=1776&nletter=1801
Autor: Tadeusz Wojewódzki_ www.infobrokerstwo.pl_ wojewodzki@wojewodzki.pl

CYTAT:

Fundusz na inwestycje dla Polaków w UK
MK
20.02.08

    Grupa inwestycyjna, będąca połączeniem brytyjskiego kapitału publicznego i prywatne-go planuje uruchomienie funduszy, które miałyby na celu wspierać i promować przedsiębiorczość wśród Polaków w Wielkiej Brytanii. Jako inwestor typu venture capital grupa rozważa inwestycje w Polaków planujących otworzyć własny biznes w UK. Jeżeli masz pomysł na biznes, chciałbyś wdrożyć w życie swój projekt i potrzebujesz do tego środków finansowych – jednym ze sposobów uzyskania ich może okazać się grupa inwestycyjna kapitału publicznego oraz prywatnego.

    Inwestorzy nie będą oczekiwali od Ciebie żadnych zabezpieczeń finansowo-majątkowych, a przystępując do współpracy zapewniają: wsparcie finansowe w wysokości od 10 000 funtów do 50 000 funtów oraz kompleksowe doradztwo biznesowe.

            Finansując projekt grupa staje się współwłaścicielem firmy – wchodzi w posiadanie 40% jej udziałów na określony w umowie czas. Spłata dofinansowania następuje w ciągu 5 lat od momentu rozpoczęcia działalności.

            Grupa inwestycyjna zapewnia, że każdy podmiot pragnący podjąć działanie na wolnym rynku, będzie traktowany indywidualnie, a umowa dostosowana będzie do okoliczności oraz rodzaju biznesu.

            Jeżeli planujesz założenie własnej firmy w Wielkiej Brytanii oraz wdrożenie w życie ciekawego przedsięwzięcia, na realizacje którego potrzebujesz zewnętrznych środków finansowych – wypełnij ankietę – znając Twoje zdanie grupa inwestycyjna będzie mogła dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb.„

SUGESTIE:
    Anglicy jako jedni z pierwszych dostrzegli w polskiej emigracji szansę rozwojową dla własnej gospodarki. Obserwują Polaków. Teraz dostrzegli naszą przedsiębiorczość. Administracja diagnozuje rzeczywistość i wyciąga wnioski. Są przynajmniej dwa sposoby reagowania administracji na takie zjawisko jak przedsiębiorczość takich, jak my -obywateli: paraliżować to lub rozwijać. Administracja słaba merytorycznie stara się przede wszystkim zamrozić zauważone zjawisko, zablokować, a potem poczekać i obserwować, co z tego wyniknie. Działa jak wsparcie lekarskie na boisku piłkarskim, po kontuzji piłkarza. Administracja angielska angażuje w swoje rozwiązanie pieniądze publiczne. W pomysły na biznes. Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że działa zgodnie ze wskazaniami strategii lizbońskiej. Potrzebne jest do tego odpowiednie zaplecze intelektualne, posiadające zdolność oceny realności oraz biznesowej zasadności pomysłów. Konieczne są procedury. Skoro angażuje się pieniądze publiczne, to z góry wiadomo, że obowiązkowa będzie metodyka PRINCE2. Wykluczy to uznaniowość w ocenie. Produktowy sposób podejścia i bardzo silny akcent na biznesową zasadność przedsięwzięcia zmniejszają ryzyko niepowodzenia. Słowem- administracja bierze sobie na głowę kłopot.
    W Polsce, na stronach WSWiA można poczytać o Programie Rozwoju Instytucjonalnego. O nowoczesnej administracji menedżerskiej. Potrzebne są liczne i stałe szkolenia przygotowujące administracje do takiego sposobu myślenia i działania. Infobrokerskie wsparcie nowoczesnej organizacji zajmuje w nim poczesne miejsce. Ucząc produktowego sposobu myślenia, identyfikacji problemów, ich rozwiązywania, zbierania i udostępniania wiedzy istotnej z punktu widzenia danego problemu.

ZADANIA:

Wyszukaj materiały na temat venture capital w polskich warunkach. Zwróć uwagę na dziedziny, w których lokuje się aktualnie. Z zasady są to najbardziej dochodowe dziedziny, najlepiej zapowiadające się. W swoim warsztacie infobrokerstwa systemowego uwzględnij stały monitoring tego kapitału optymalizując proces diagnozowania procesów i tendencji zjawisk gospodarczych i społecznych.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.