Jak przeciwdziałać wyjazdom Polaków z kraju ?

Nazwa  PLIKU: 2007-11-19 2032_TW480302_v01_ KWANT_ Przyczyny wyjazdów z Polski

2007-11-19 20:32_TW480302_v01_ KWANT_ Przyczyny wyjazdów z Polski

Problem:  Jak przeciwdziałać wyjazdom Polaków z kraju ?
Słowa klucze: emigracja polska_ wyjazdy z  Polski
Temat: Przyczyny decyzji o wyjeździe z Polski
Dla kogo? Zespół Projektowy WSPÓŁCZESNA EMIGRACJA POLSKA
Na kiedy?: 2007- 2013
ŹRODŁO : http://www.eioba.pl/a73207/polska_emigracja_w_irlandii
Autor: Tadeusz Wojewódzki_ www.infobrokerstwo.pl_ wojewodzki@wojewodzki.pl

CYTAT:Polacy, którzy zdecydowali się wyjechać, powód swojej decyzji tłumaczą na różne sposoby. Jedni twierdzą, że zmusiła ich do tego sytuacja finansowa i brak perspektyw w Polsce. Są to ludzie, którzy w Polsce nie zajmowali wysokich stanowisk, często byli bezrobotni lub pracowali za najniższą krajową. W Irlandii często ich wynagrodzenie to również najniższa krajowa tyle, że irlandzka. Jest to 8 euro i 30 centów za godzinę. Łatwo policzyć, że pracując za najniższą krajową w Irlandii można bez liczenia się z każdym centem żyć swobodnie. Polska i Irlandia jeszcze długo będą się różniły pod tym względem. Prawdopodobnie gdyby praca za najniższą krajową w Polsce nie wiązała się z codzienna szarpaniną i podejmowaniem decyzji czy kupić jedzenie czy leki na przykład, wielu Polaków pozostało by w kraju. Bo prawda jest taka, że pracując za najniższą krajową w Irlandii pozwala żyć bezstresowo ale nikomu nie przyniesie przysłowiowych kokosów.    „

SUGESTIE:

Rzeczywiste przyczyny wyjazdów z Polski wyrażane są przez zainteresowanych często w formule „ostatniej kropli, która przelała czarę goryczy”. Wbrew pozorom trudno jest nazwać przyczynę jednym słowem, wskazać najważniejsze źródło frustracji. Nie ulega wątpliwości, że to, co męczy i odbiera ostatecznie chęć życia w Polsce jest spowodowane koniecznością nieustannego szarpania się- praktycznie na każdym, bez mała kroku. Nasza rzeczywistość sprawia wrażenia „czesanej pod włos”, nieprzyjaznej dla jej uczestników, postawionej – z zasady- na głowie, wrogiej, agresywnej, nieprzyjaznej. Ten wrogi, nastawiony na szarpanie stosunek do mieszkańca nad Wisłą wpisujemy nawet w urządzenia techniczne. Prosty przykład: urządzenie do parkowania nie jest sprawne. To nie ono, automatycznie- informuje egzekutora opłat o awarii- choć to technicznie możliwe, ale ty – użytkownik- musisz wykręcić odpowiedni numer i poinformować, że chciałeś zapłacić, ale nie mogłeś. Na swój koszt, tracić czas i pieniądze. Dlaczego?

            Przykład z automatem dobrałem tak, aby nikogo nie dotykał i nie prowokował do natychmiastowej agresji- sprawdzonego u nas sposobu „rozwiązywania” problemów.

            W każdym razie szarpaninę wpisaliśmy w naszą codzienność. I między innymi dlatego jest ona tak trudna do zaakceptowania dla bardziej wrażliwych, spragnionych normalnego życia- ludzi.

ZADANIA:

Zidentyfikuj przykłady „syndromu szarpania” w swoim najbliższym otoczeniu zawodowym. Zdiagnozuj jego przyczyny i zaproponuj działania operacyjne- blokujące doraźnie jego występowanie oraz wskaż działania długoterminowe eliminujące ten syndrom na stałe.

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.