Centrum Infobrokerstwa Systemowego

            Centrum Infobrokerstwa Systemowego jest platformą interdyscyplinarnych badań nad społeczeństwem informacyjnych, prowadzonych pod kątem zarządzania procesami informacyjnymi w nowoczesnej organizacji.

             Jest to nazwa koncepcji, która nie wymagała i nie wymaga prawnego ukonstytuowania się.   Powstała, jako koncept osób zainteresowanych interdyscyplinarnymi badaniami. Rezultat pasji metodologicznej dr Tadeusza Wojewódzkiego, interdyscyplinarnych zainteresowań prof. Lecha Zachera oraz profesjonalnych inspiracji red. Andrzeja Gontarza.

            W przeciwieństwie do wielu adwersarzy, twórców CIS – łączyło przekonanie o metodologicznej odmienności tej koncepcji infobrokerstwa.

            Ideę powołano do życia na spotkaniu w Warszawie.

Warszawskie spotkanie w sprawie współpracy infobrokerskiej :A. Gontarz, L. Zacher, T.Wojewódzki
Warszawskie spotkanie w sprawie współpracy infobrokerskiej :A. Gontarz, L. Zacher, T.Wojewódzki

            Pomimo braku formalnej struktury – idea ma się dobrze i odnotowuje sukcesy w realizacji kolejnych stadiów poznawczych. Fizycznie bardziej jest teraz obecna w Gdańsku, niż w Warszawie. Głównie za sprawą rzadkich kontaktów osobistych jej autorów.

            Jedyną platformą upoważnioną do promowania idei CIS jest http://ww.infobrokerstwo.pl.  Miejsca geograficznego, ani formuły prawnej nie ma. Są natomiast organizacje, które korzystają z naszych osiągnięć badawczych. Centrum Infobrokerstwa Systemowego pozostaje nadal ideą, o której można powiedzieć, że jest heurystycznie płodna.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.