KURS- KWANTOWANIA WIEDZY

gg2_10Gdyby dzielenie książek, artykułów oraz innych form przekazywania merytorycznej wiedzy -na „porcje wiedzy” czyli sensowne, stanowiące logiczne całości,  odpowiadające na konkretne pytania – możliwe było mechanicznie, to maszyna do kwantyfikowania wiedzy zarabiałaby pieniędzy więcej niż niejedna korporacja. Szkopuł w tym, że kwant wiedzy jest wprawdzie tylko jej  porcją, ale wyodrębnioną w rezultacie kreatywnego myślenia, nastawionego na rozwiązanie problemu: teoretycznego – wyjaśnienia danego stanu rzeczy czy praktycznego – odpowiedzi na pytanie o czynności, których podjecie w takich to a takich warunkach prowadzi do pożądanego rezultatu. Ponadto w kwantach wiedzy jest jeszcze jeden element: asocjacje – czyli skojarzenia związane w cytowanym fragmentem wiedzy, sugerujące ścieżkę rozwiązania.

Tak więc sam szablon kwanta wiedzy jest – jak każdy szablon, tabelka, formularz – relatywnie prosty. Wypełnienie go – wprost przeciwnie.

Wiemy po co sie spotykamy, ale nigdy nie wiemy jak do tego wspólnie dojdziemy.

Wiemy po co sie spotykamy, ale nigdy nie wiemy jak do tego wspólnie dojdziemy.

Kurs uczy przede wszystkim tego, co proste. Jak wszystkie kursy.

Ale jego odmienność polega na wprowadzeniu uczestników do procesu rozwijania asocjacyjności problemowej. Nie można z sensem powiedzieć, że tego skutecznie potrafimy nauczyć. Wprowadzić, zainspirować – owszem.

Kursy, szczególnie stacjonarne – są warsztatami, które mają ten sam program, ale za każdym razem inny przebieg, o czym decyduje mentalna specyfika grupy: jej wiedza, wartości oraz relacje między nimi.

Kurs przygotowuje do samodzielnego funkcjonowania w programie : BANK SKWANTYFIKOWANEJ WIEDZY PROBLEMOWEJ

Kurs kwantowania wiedzy

Kurs kwantowania wiedzy

Jedna myśl nt. „KURS- KWANTOWANIA WIEDZY

  1. BogSar

    To wszystko prawda. Warto zmierzyć się z takim wyzwaniem.
    Wiem coś o tym. Nie taki straszny kwant, jak go malują…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *