MSE™ – szansą dla humanistów

MSE™ jest szansą dla humanistów z tego choćby tylko powodu, że w jego skład wchodzi INFOBROKERSTWO. Jeśli rozumieć je jako rzemiosło specjalizujące się w tak wyrafinowanej materii, jaka jest wiedza  – to trudno w dobie społeczeństwa informacyjnego czyli społeczeństwa wiedzy źle wróżyć przyszłość zawodową speców w takiej branży. Problem – póki co tkwi w tym, że kartofel i maszynę – jako

Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa Homo communicativus. Współczesne oblicza komunikacji i informacji, zorganizowana przez Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK  (Toruń, 24-25 czerwca 2013 r.)

Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa
Homo communicativus. Współczesne oblicza komunikacji i informacji, zorganizowana przez Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii UMK (Toruń, 24-25 czerwca 2013 r.)

finalne produkty swoich epok (agrarnej oraz industrialnej) nauczyliśmy się już odróżniać. Tak samo kompetencje rolnicze, inżynierskie itd. Ale z wiedzą jest inaczej.

Stąd szczególna misja: trzeba opowiadać o tych kompetencjach – w pierwszej kolejności humanistom. Nie wiem czy tak, jak na przedstawionej prezentacji. Ale trzeba to robić i wśród bibliotekoznawców, filologów, politologów, kulturoznawców  – wszędzie, gdzie uczy się trudnej sztuki samodzielnego myślenia, asocjacyjności, identyfikacji słów kluczy itd.

 

Obejrzyj prezentację.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *