MSE™ – sposób myślenia

Tadeusz Wojewódzki, MSE™ – jako skaner sposobu myślenia


 

MSE™ – to specyficzny skaner pokazujący rzeczywiste uwarunkowania realizacji zamysłu wprowadzenia jakichkolwiek zmian – w konkretnym zespole. Potocznie można powiedzieć, że   MSE™ odpowiada na pytanie o to, co z tego – co w ludzkich głowach siedzi – decyduje o tym, jak ludzie działają. MSE™ pokazuje bariery mentalne oraz paradygmaty myślenia.

W codzienności odwołujemy się często do takich właśnie uwarunkowań mówiąc o tym, że jakiś sposób myślenia jest dla nas niezrozumiały lub nie do przyjęcia. Mamy świadomość wagi tego stanu rzeczy  – dla realizacji naszych celów. MSE™ te intuicje rozwija i przekłada na język diagnozy i rekomendacji zmian. Wbrew powszechnej tradycji rekomendacja zmian nie dotyczy w pierwszej kolejności kapitału ludzkiego, HR i nie wiąże się ze zwolnieniami i awansami, jako konsekwencji diagnoz MSE™ – lecz przede wszystkim zmianami w obszarze DECYZYJNOŚCI. Nie umniejszając rangi i znaczenia działań nastawionych na zmiany postaw i sposobów myślenia MSE™ w pierwszej kolejności nastawiony jest na poznanie sposobu myślenia, zrekonstruowanie go, pokazanie tego, co zazwyczaj tkwi w zespołach, ale nie jest nazywane, pokazywane, analizowane.

MSE™ nazywany w skrócie Metodyką Synchroniczną – jest zbiorem technik, metod i sposobów działania odpowiadających na pytania o  uwarunkowania intelektualno – mentalne konkretnych zespołów albo inaczej: ich sposobem myślenia. Obraz tej infrastruktury ujmowany jest w trzech płaszczyznach: wartości, wiedzy oraz relacji między nimi. Sposób myślenia rekonstruujemy w postaci barier mentalnych i paradygmatów myślenia.

Skaner wyprodukowany przez humanistów skupionych wokół programu HUMANISTYKI ZINTEGROWANEJ.

Prezentacja dla osób zainteresowanych produktem (trenerów, wykładowców, konsultantów)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *