www.infobrokerstwo.pl – dla kogo?

Licznik odwiedzin www.infobrokerstwo.pl od lutego 2014

JAKI SPOSÓB MYŚLENIATAKA FIRMA

    • sposobu myślenia nie zmienia się z dnia na dzień, ale jego rozpoznanie pozwala skutecznie zapobiegać niepożądanym konsekwencjom 
    • identyfikujemy bariery mentalne i paradygmaty myślenia – odpowiedzialne za zbędne koszty, atomizację zespołu, bierność, niechęć do zmian, brak innowacyjności itp.
    • wdrażamy strategię zmian – wzbogacając kompetencje pracownicze o nowe moduły – w tym kompetencje menedżerskie wyższego rzędu, oparte na samodzielności w rozwiązywaniu problemów, merytorycznej decyzyjności, transparentności działania
Nasza oferta

Mapa produktów naszej oferty

*          *

*

Są problemy w firmie? Nie obwiniaj nimi konkretnych ludzi. Poznaj Wasz sposób myślenia i postaraj się wdrożyć zmiany, które zablokują bariery mentalne. Poznaj zasady MSE™.

Znak firmowy MSE

Nasze produkty znakujemy naszym logo

Najczęściej popełniany błąd?  Ludzie, którzy postępują źle bardzo zabiegają o to, żeby udało się im krętactwo, oszustwo, nabicie kogoś w butelkę. Wkładają w to wiele pracy, są konsekwentni i systematyczni – aż dopną swego. Natomiast  ci, którzy robią dla innych coś dobrego tkwią często w mylnym przekonaniu, że dobre rzeczy, robione ze szlachetnych pobudek, z myślą o innych – zrobią się same… Dlatego tak często widujemy podłe sukcesy i porażki szlachetności. Żeby to zmienić – trzeba o tym mówić. Rozmawiać o sposobach myślenia – taka rola MSE™.

DORADZTWO,COACHING,UNIWERSALNE KOMPETENCJE PRACOWNICZE

 Nasze materiały audio

Znak firmowy IS

Znak firmowy IS

INFOBROKERSTWO jest częścią MSE™ – to kompleksowa propozycja radzenia sobie z wiedzą – we wszystkich dziedzinach organizacji: decyzyjności, komunikacji, kapitału ludzkiego oraz relacji międzyludzkich. Nasza propozycja porządkuje wiedzę według problemów – najważniejszych dla danej organizacji. Wiedzę zapisujemy w umówionym standardzie – KWANTÓW WIEDZY, co pozwala  efektywnie z niej korzystać i budować przewagę nad konkurencją. Bardzo niewiele firm potrafi zyskać przewagę nad innymi i utrwalić ją właśnie dzięki wiedzy, choć jest to ścieżka relatywnie najtańsza i najskuteczniejsza. Wymaga jednak kompetencji z zakresu technologii wiedzy, jej przetwarzania.  Fachowców przygotowanych do tego profesjonalnie nazywamy INFOBROKERAMI SYSTEMOWYMI.

Prezentacja zawiera wykaz problemów występujących stosunkowo najczęściej, w polskich realiach  i dotyczy wiekszości organizacji produkcyjnych, usługowych, administracyjnych (zarówno samorządowych, jak i rządowych).  Podpowiedzi rozwiązań tych problemów zawierają kwanty wiedzy, a dokładniej – zawarte w nich asocjacje. Kwanty wiedzy, to specyficzne filtry czy soczewki skupiające uwagę na istocie problemu. Dlatego Iga Bałos -Stoczewska sugeruje nazywanie tego procesu „soczewkowaniem wiedzy”, co wydaje się bardzo obrazowe i godne dokładniejszego poznania. 

Przed INFOBROKERAMI stoją  olbrzymie możliwości rozwojowe. Dlatego kompetencje infobrokerskie traktujemy je jako moduł wyższych kompetencji ścieżki kariery zawodowej nowoczesnego menedżera.  Przygotowujemy do roli infobrokera – na naszych kursach.

Kurs kwantowania wiedzy

IDENTYFIKUJEMY  UWARUNKOWANIA EFEKTYWNOŚCI ORGANIZACJI


Znak firmowy MSE

Nasze produkty znakujemy naszym logo

MSE™ /Metodyka Syndromiczna Explorer/ umożliwia  rekonstrukcję modelu  intelektualno – mentalnego organizacji. W skrócie – treść tego modelu nazywamy sposobami myślenia. W praktyce pokazujemy bariery mentalne i paradygmaty myślenia, gdyż one tworzą typ uwarunkowań, które pomijane są zazwyczaj w tradycyjnych audytach, kontrolach czy nawet kontrolingach współczesnych organizacji.  Okazuje się, że to właśnie tutaj tkwi faktyczne źródło sukcesów, szans na powodzenie ale i zarazem przyczyna największych problemów organizacji nastawionych na zmianę, rozwój, większą efektywność.


IDENTYFIKUJEMY  UWARUNKOWANIA EFEKTYWNOŚCI ORGANIZACJI W INFRASTRUKTURZE INTELEKTUALNO – MENTALNEJ


MSE™ – jest metodyką, której uczymy na warsztatach, w trakcie coachingu, ale ponadto na www.infobrokerstwo.pl pokazujemy – na konkretnych przykładach – jak w codziennej praktyce używać tej metodyki. Jak w natłoku informacji odszukiwać sedno spraw i sens problemów.

Konkretnych przykładów zastosowań tego typu szukać należy w kategorii „Aktualności”. Materiały tutaj zamieszczane  adresowane są do wszystkich, którzy pragną merytorycznie, mądrze funkcjonować, a natrafiają na intelektualno – mentalne bariery w działaniu. MSE™ pomoże w diagnozowaniu uwarunkowań, a INFOBROKERSTWO – w porządkowaniu wszystkich procesów, a komunikacyjnych i decyzyjnych – w pierwszej kolejności.   Naszym adresatem są ponadto dziennikarze oraz zespoły współpracujące z liderami życia społecznego, gospodarczego i politycznego.


COACHING, WARSZTATY, SZKOLENIA


W ofercie doradczej proponujemy przede wszystkim coaching, a w edukacyjnej  szkolenia dostosowane do profilu Klienta i jego potrzeb. Pokazujemy kulturowo – mentalne uwarunkowania zmian, aby wskazać głębokie przyczyny niepowodzeń projektów – reform, reorganizacji, zmian itd. zazwyczaj nie rozpoznawane w tradycyjnych kontrolach, audytach czy kontrolingu. Jest to obszar wiedzy adresowany do kadry menedżerskiej, właścicieli firm, zespołów projektowych, ale także HR.   MSE™ dostarcza właśnie HR skutecznych narzędzi identyfikacji zagrożeń efektywności organizacji oraz bardziej bezpośredniego udziału tych działów w kreowaniu strategii firmy. Obok coachingu polecamy warsztaty poświęcone identyfikacji uwarunkowań kultury projektowej oraz audyty.


PRZYGOTOWUJEMY DO NOWYCH ZAWODÓW XXI WIEKU


Proponujemy pozyskanie nowych kompetencji i umiejętności: inforbrokerskich. Infobrokerstwo – to nowy zawód. Ale to także bardzo ważny, uniwersalny moduł nowoczesnej ścieżki kariery zawodowej. Procesy informacyjne staja się obecnie tak ważne, iż wprost określa się je jako krytyczne czynniki efektywności organizacji. Najpoważniejsze organizacje międzynarodowe prognozują olbrzymie zapotrzebowanie na ten typ kompetencji – w najbliższych latach. Dlatego polecamy kursy infobrokerskie o zróżnicowanym poziomie zaawansowania – dostosowanym do aktualnych potrzeb i perspektywicznych planów kreowania ścieżki kariery zawodowej naszych Klientów. Nasze produkty WYKORZYSTUJĄ DOŚWIADCZENIA oraz istotnie uzupełniają i wspierają ofertę CRM S.A.

Nowa nazwa CRM SA

Check PageRank

Jedna myśl nt. „www.infobrokerstwo.pl – dla kogo?

 1. MarekD

  Trudno było znaleźć ten artykul w google, strona ciekawa, zasługuje na lepsze pozycje w wyszukiwarkach. SEO w 2015 stało się skomplikowane, jest coś co ci się napewno przyda, poszukaj sobie w google – niezbędnik dla każdego webmastera

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *